fbpx

Badanie EEG Dorośli

Badania EEG i Treningi EEGBiofeedback

Badanie EEG Dorośli

Zapraszamy do zapisania się na badania tel 500 509 699!

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na nurtujące pytania, doradzimy odpowiedni termin wykonania badania a także udzielimy wskazówek jak prawidłowo przygotować się do badania, aby udało się je wykonać w sposób przyjemny i szybki!

 

BADANIE EEG TO BADANIE PRACY MÓZGU – MA LEKARZOWI PROWADZĄCEMU ODPOWIEDZIEĆ NA WAŻNE PYTANIA, DOTYCZĄCE DALSZEJ DIAGNOSTYKI I LECZENIA – WAŻNE JEST PRZYGOTOWANIE DO TEGO BADANIA.

EEG INSTYTUT SŁUŻY PAŃSTWU NOWOCZESNYMI SYSTEMAMI KOMPUTEROWYMI, TECHNIKAMI EEG O DUŻYM DOŚWIADCZENIU ORAZ OPIS EEG I JEGO INTERPRETACJĘ DOKONUJĄ WYŁĄCZNIE SPECJALIŚCI Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM A TAKŻE LEKARZE NEUROFIZJOLODZY. ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI WYNIKU Z LEKARZEM.

Badanie EEG jest ważnym badaniem w diagnostyce neurologicznej i psychiatrycznej, w monitorowaniu leczenia, jak i prognozowaniu choroby, jak i taki zapis potrzebny jest przed treningami EEG Biofeedback. Ponadto powinno być okresowo wykonywane w niektórych zawodach obarczonych nadmiernym stresem oraz u sportowców, szczególnie uprawiających piłkę (piłka uderza w głowę, mikrourazy), sporty kontaktowe jak boks, karate, ale i podnoszenie ciężarów i wiele innych.

Badanie EEG należy do badań, które są przeprowadzane okresowo u kierujących samochodem, pociągiem, metrem czy samolotem. Mózg zupełnie zdrowej osoby w szczególnych sytuacjach stymulacji (np. przerywanym światłem) może pracować nieprawidłowo i spowodować groźną sytuację w transporcie. W niektórych krajach wszyscy kierowcy zawodowi mają robione badanie EEG (skutkuje to zmniejszeniem wypadków np. na niechronionym przejeździe kolejowym)

Badania EEG przeprowadzane w EEG INSTYTUCIE wykonywane są u osób dorosłych w czuwaniu z aktywacjami lub we śnie wg Standardów Międzynarodowego Towarzystwa EEG. Badanie EEG zawsze ocenia lekarz czy specjalista neurofizjologii z dużym doświadczeniem. Ponadto lekarz na życzenie neurologa, psychiatry lub badanego udziela również konsultacji badania EEG.

Uwaga: przed badaniem NIE ODSTAWIA się leków przyjmowanych przewlekle!!!!!!!!

Badanie EEG w czuwaniu:

W przeddzień badania należy umyć głowę neutralnym szamponem i nie stosować żadnych upiększających odżywek, żeli, pianek czy lakierów, nie spożywać napojów alkoholowych. Przed badaniem należy dobrze się wyspać. Bezpośrednio przed badaniem zjeść lekki posiłek, popić czystą wodą, (badanie nie może odbywać się na czczo), odwiedzić WC. Następnie w gabinecie podać technikowi EEG wszystkie dokumenty tj. skierowanie na badanie (nie jest wymagane), poprzednie wyniki EEG, odpisy kart wypisowych ze szpitala i inne. Dalej badanie jest prowadzone po założeniu czepka na leżąco na łóżku. Badany jest przykryty kocem, ma zamknięte oczy i wykonuje proste polecenia na polecenie technika EEG, jak otwarcie i zamknięcie oczu, w czasie fotostymulacji mruga lampa stroboskopowa, następnie badany jest proszony o wzmożone oddychanie (hiperwentylacja) przez okres 3 minut przez nos i osobno przez usta. Dla badania ważny jest podczas całego badania spokój fizyczny i psychiczny. Badanie trwa minimalnie 20 minut.

Badanie EEG we śnie u osoby dorosłej:

Wymaga specjalnego przygotowania. W przeddzień badania należy umyć głowę neutralnym szamponem i nie stosować żadnych upiększających odżywek, żeli, pianek czy lakierów. Następnie wieczorem osoba dorosła się nie kładzie spać lecz czuwa całą noc, najlepiej z drugą osobą kontrolującą stan czuwania. Można grać w różne gry, najlepiej ruchowe, z piłką itp., UWAGA przy TV często się zasypia! Według tego, czy dana osoba lekko albo z trudnościami zasypia, zapisuje się na godziny południowe lub późniejsze oczywiście pamięta o tym, iż przed badaniem należy zjeść posiłek. Dalej badanie wykonuje się podobnie jak badanie w czuwaniu, bowiem badanie rozpoczyna się od badania w czuwaniu z aktywacjami poprzez fotostymulację i hiperwentylację i następnie badany zasypia i badanie EEG prowadzone jest we śnie. Takie badanie trwa znacznie dłużej niż badanie w czuwaniu. Zaleca się przychodzenie z osobą towarzyszącą.

W EEG Instytucie można zrobić badanie EEG osób trudnych, lękliwych, nadpobudliwych, z upośledzeniem umysłowym lub ze spektra autystycznego, którym w innych placówkach nie udało się zrobić badania. Wykonujemy na żądanie także badanie EEG w godzinach poza regularnymi godzinami pracy ośrodka lub EEG wyjazdowe.

JEŻELI JEST POTRZEBNE BADANIE OSOBY Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI , CHOROBĄ ALZHEIMERA CZY PARKINSONA, NALEŻY O TYM POWIEDZIEĆ ZAPISUJĄC SIĘ NA BADANIE – UZYSKACIE PAŃSTWO INFORMACJĘ, JAK PRZYGOTOWAĆ CHOREGO DO BADANIA EEG.

Wskazaniami do badania EEG U OSÓB DOROSŁYCH najczęściej są:

Zaburzenia świadomości, różnicowanie schorzeń podobnych do padaczki, napady padaczkowe i drgawki, choroby zwyrodnieniowe, zatrucia, bóle głowy, migreny, stany pourazowe, poudarowe, po neuroinfekcyjne, po operacji mózgu, jak również zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, zaburzenia psychiczne, panika i lęki, depresja, zaburzenia endokrynologiczne – badanie EEG jest potrzebne do pełnej diagnostyki pracy mózgu, jak również do oceny przebiegu leczenia, czy prognozowania choroby – to podstawowe badanie dla neurologa i psychiatry.

Obecnie rozszerza się znaczenie badania EEG u osób dorosłych w zaburzeniach AD/HD, autyzmie, w padaczkach-do rozpoznania zespołów padaczkowych i monitorowania leczenia i możliwości jego odstawienia, jak i przed treningami EEG Biofeedback.

Również osoby, trenujące niektóre sporty, szczególnie kontaktowe, powinny mieć okresowo wykonywane badanie EEG. Dotyczy to nie tylko walk, boksu,itp. ale i np. piłkarzy gdzie często dochodzi do mikrouszkodzeń w mózgu.

Pracujący w szczególnych sytuacjach obciążających wysokim stresem i odpowiedzialnością, jak i kierowcy powinny mieć również okresowo badane EEG.

WYNIK BADANIA EEG jest badaniem medycznym, proszę się nim zaopiekować i włożyć do teczki moje ZDROWIE, bowiem wielokrotnie lekarz o niej będzie pytać.

zadzwoń UMÓW Termin