fbpx

Powikłania poCOVIDowe – zaburzenia SNU i inne

Badania EEG i Treningi EEGBiofeedback

Powikłania poCOVIDowe – zaburzenia SNU i inne

Badania wskazują, że wiele osób po przebytym COVID-19 cierpi na problemy ze SNEM i nie tylko.

W badaniach prowadzonych w Portugalii, stwierdzono że u 29,4% osób, które uczestniczyły w badaniu występowało poczucie zmęczenia, drugim najczęstszym objawem były problemy ze snem aż u 26,7% przebadanych osób! Kolejnymi problemami były stany depresyjne 21,5%, zaniki pamięci 20,3%, trudności z zachowaniem koncentracji 15,4% i inne. Grupa na której prowadzono badania to 3064 osoby po 3 miesiącach po wyzdrowieniu!

  1. Poczucie zmęczenia – 29,4%
  2. Problemy ze snem – 26,7%
  3. Stany depresyjne – 21,5%
  4. Zaniki pamięci – 15,4%

Daje to pewien obraz i możliwości poprawy powyższych problemów. Jako Ośrodek, który od ponad 20 lat zajmuje się podobnymi problemami wiemy co może wspomóc terapię poCOVIDową w dość szybkim czasie.

Co z tymi powikłaniami można zrobić ?

  1. Poczucie Zmęczenia – jest to częsty problem osób przepracowanych, którzy nie mają czasu na regeneracje, są „zaganiani”, mają wiele obowiązków i nie zwracają „na siebie” uwagi kiedy organizm daje znaki. Nasi pacjenci z przewlekłym zmęczeniem wybierają drogę treningu mentalnego, EEGBiofeedback na specjalnie dla nich przygotowanych protokołach treningowych. W większości przypadków zalecane jest ok 20 spotkań. Oczywiście ilość treningów, dla każdego może być różna w zależności od innych problemów występujących równoczasowo.
  2. Problemy ze snem – według powyższych informacji ponad 26% osób cierpi na problemy ze snem czyli z grupy 3064 to bardzo dużo! Do poprawy jakości snu wykorzystujemy AVS PSIO*, z naszych obserwacji wynika, że dzięki wprowadzeniu treningów PSIO w domu (nie w Ośrodku – dlaczego nie trenujemy problemów ze snem u NAS? Odpowiedź na to pytanie jest trywialnie prosta – ponieważ prawie w 99% przypadków osoba pracująca z programami „na SEN” zasypia głębokim snem i to jest PIERWSZY objaw skuteczności PSIO w treningu. Jeśli każdemu pacjentowi dalibyśmy u nas PSIO potrzebowalibyśmy wielu gabinetów z wygodnymi łóżkami do spania). AVS PSIO w szybki sposób może poprawić czy uregulować sen – wprowadzić w odpowiednie fazy snu. Częstymi problemami z jakimi zwracają się do nas osoby (SEN) są problemy z zasypianiem, wybudzaniem się (najczęściej jest to ok 3 w nocy), czy z budzeniem się tzw. zmęczonym. Wszystkie te zaburzenia prowadzą do problemów z samopoczuciem, przemęczeniem (pkt.1), ciągłym stresem, czy nawet do stanów depresyjnych. (* PSIO nie mogą używać osoby z EPI i FW.)
  3. Stany depresyjne – w takich przypadkach zalecamy natychmiastowy kontakt z lekarzem specjalistą. Stany depresyjne mogą mieć wiele objawów i wpływać na całokształt życia. Nie wolno ich lekceważyć. Jeśli odczuwasz stany depresyjne nie lekceważ problemów znajdź pomoc!
  4. Zaniki pamięci – problem z zanikaniem pamięci może być wielowątkowy. Często zastanawiamy się „co ja chciałem / chciałam powiedzieć” i nie możemy sobie nawet skojarzyć. Problemy te mogą również przejawiać się sytuacjami stresowymi i prowadzić do różnych późniejszych konsekwencji. W praktyce, korzystamy z rozwiązań i wspomagania pamięci na różne sposoby, np: poprzez treningi EEGBiofeedback, czy specjalnie przygotowane zadania.

To co jest istotą powyższych punktów to DIAGNOSTYKA!

w EEG INSTYTUT staramy się wspierać każdą osobę, która się do nas zgłosi – czy zadzwoni 500 509 699 czy napisze na adres e-mail: online@eeginstytut.pl czy wypełni formularz kontaktowy: kontakt. Jesteśmy już ponad 20 lat i zajmujemy się różnymi problemami tj. ADHD, Problemy z nauką (pamięć), Dysleksja, Zaburzenia koncentracji, Stres, zaburzenia SNU i inne.

Każdy z pacjentów w powyższych problemach powinien mieć wykonane badanie EEG, które może dać odpowiedź na wiele pytań. Konsultacja czy konsultacje z naszymi specjalistami pozwalając określić kierunek treningowy / terapeutyczny w którym wspólnie będziemy podążać w celu uzyskanie założonych celów i Waszych oczekiwać.

WZMOCNIJ SIEBIE! NIE CZEKAJ. NIE ODKŁADAJ NA PÓŹNIEJ.

Jeżeli, którekolwiek z powyższych punktów dotyczą CIEBIE zapraszamy dzwoń, pisz do nas NIE BÓJ SIĘ PYTAĆ – NASZ SPECJALISTA JEST DOSTĘPNY! DZWOŃ na ZIELONĄ SŁUCHAWKĘ lub 500 509 699. Zapraszamy.

MASZ PROBLEMY ZE SNEM ? POCZYTAJ DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ W DOMU AVS PSIO – obejrzyj również video

 

Czy informacje były dla Ciebie przydatne?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

5 / 5. 5

Jeszcze nikt nie oceniał bądź pierwszą osobą.

 

zadzwoń UMÓW Termin