fbpx

Autyzm…

Badania EEG i Treningi EEGBiofeedback

Autyzm…

Autyzm (ASD – Autism Spectrum Disorder) najczęstszym objawem tego zaburzenia jest wycofanie się dziecka z kontaktów społecznych. Dziecko woli być samo, preferuje rzeczy a nie ludzi, prawie wcale się nie uśmiecha, nie utrzymuje kontaktu wzrokowego i prawie nie mówi. Autyzmu nie da się wyleczyć! Bardzo ważna jest diagnoza, która będąc precyzyjna pozwoli na podjęcie prawidłowej pracy z dzieckiem co pozwoli na poprawę jego stanu.

Autyzm może również wiązać się z niepełnosprawnością intelektualną, opóźnieniem lub brakiem rozwoju języka, problemami z koordynacją ruchową i / lub uwagą oraz problemami ze zdrowiem fizycznym.

Jak powszechny jest autyzm?

  • ASD dotyka 1 na 68 dzieci
  • Dotyczy 1 na 42 chłopców
  • Dotyczy 1 na 189 dziewcząt
  • Chłopcy są prawie 5 razy bardziej narażeni na ASD niż dziewczynki

Jak diagnozuje się autyzm?
Nie ma testów biologicznych w celu ustalenia autyzmu. Jednak specjalnie wyszkoleni lekarze, psycholodzy i patolodzy mowy mogą wykonywać badania. Badanie to może uchwycić obserwacje behawioralne specyficzne dla autyzmu. Wywiady z rodzicami jest również pomocne w diagnozowaniu autyzmu. Rodzice są zwykle pierwszymi, którzy dostrzegają oznaki niezwykłego zachowania i zachęca się ich do zaufania instynktom i szukania lekarza, który przeprowadzi ocenę przesiewową. Następnie lekarz może skierować dziecko do odpowiedniego specjalisty.

Jak leczy się autyzm?
Autyzm jest zwykle stanem na całe życie. Zarówno dzieci, jak i dorośli z autyzmem korzystają z interwencji behawioralnych lub terapii (często terapia EEGBiofeedback i Biofeedback), które mogą zmniejszyć objawy i zwiększyć umiejętności i zdolności. Każde dziecko i dorosły z autyzmem jest wyjątkowy. Z tego powodu plan leczenia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Najlepiej rozpocząć interwencję tak szybko, jak to możliwe.

Więcej informacji w przygotowaniu…

 

Czy informacje były dla Ciebie przydatne?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

4.1 / 5. 15

Jeszcze nikt nie oceniał bądź pierwszą osobą.

 

zadzwoń UMÓW Termin