fbpx

Dotyk leczy ciało

Badania EEG i Treningi EEGBiofeedback

Dotyk leczy ciało

DOTYK LECZY CIAŁO
Masaż jest najstarszą techniką łagodzenia bólu – wpływa na utrzymanie ciała i ducha w harmonii, ma działa terapeutycznie.
Oferta masaży jest bardzo szeroka, dlatego zalecana jest konsultacja lekarska i przypisanie danemu pacjentowi tego danego rodzaju, czasu i nasilenia masażu. Masaż warto zawsze brać w serii min 8-16 zabiegów.

Masaż wykonywany regularnie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie ciała pod względem fizycznym i psychicznym. Korzyści wynikające z masażu są wszechstronne. Jego działanie może być obniżające stres, przeciwbólowe, poprawiające metabolizm, zmniejszające napięcie, rozluźniające, a również wpływa pozytywnie na układ odpornościowy, trawienny, nerwowy…..

Wskazania do masażu:
1. Poprawa samopoczucia, wyciszenie
2. Poprawienie krążenia krwi i limfy
3. Poprawa stanu skóry
4. Regulacja układu trawiennego
5. Wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej
6. Wzmacnianie mięśni i naczyń krwionośnych
7. Przynoszenie ulgi w chorobach wieku podeszłego
8. Leczeniu bólu: bóle głowy, sztywności karku, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, migreny, bóle kończyn, bóle stóp, bóle pleców, stawów, dyskopatie, porażenia…….
9. Napięcia i niedowłady, porażenia,
10. Stany wysokiego stresu, depresji, złego samopoczucia psychicznego
11. Rehabilitacja i regeneracja po urazach, udarach, bólach, skrzywieniach kręgosłupa, zwyrodnieniach, zmianach związanych z wiekiem…

Zapisz się już dziś na masaż zadzwoń 22 671 44 44

 

Przeciwwskazania do masażu:
• Uszkodzenia skóry – rany i problemy skórne / wysypki, owrzodzenia, grzybice…/
• Stany podgorączkowe i gorączkowe /ponad 38stopni Celsjusza/
• Choroby zakaźne
• Krwotoki lub tendencja do ich występowania
• Wczesne stany pooperacyjne
• Stany bezpośrednio po złamaniach, zwichnięciach….
• Stany zapalne
• Choroby onkologiczne
• Choroby układu krążenia np. zakrzepica żylna, żylaki, skłonność do siniaków….

MASAŻ LECZNICZY polega na usprawnieniu krążenia krwi i limfy w naczyniach, mięśniach, tkankach doprowadzając do ich prawidłowego funkcjonowania. Masażysta po przez techniki dotyku, rozcierania, ugniatania, klepania, naświetlania czy wibracji rozgrzewa chorą okolicę by zwiększyć krążenie krwi i przyspieszyć regenerację tych miejsc. Masaż leczniczy wpływa również na pobudzenie lub wyciszenie układu nerwowego
MASAŻ KLASYCZNY który w zależności od intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, wyciszający, witalizujący…. itp. Pozwala na pozbycie się bólu, dolegliwości i napięć mięśniowych i psychicznych…….

MASAŻ RELAKSACYJNY – wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym. Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania, m.in. bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność. Jest wymarzonym elementem prawdziwego wypoczynku. Głębokość relaksu może osiągnąć różne poziomy.

MASAŻ STÓP – polega na stosowaniu nacisku na zakończenia nerwów znajdujących się na stopach, gdzie znajdują się punkty akupresurowe całego ciała

MASAŻ TWARZY – twarz jest naszym głównym narzędziem ekspresji Celem masażu jest rozluźnienie mięśni twarzy, uwolnienie od napięcia i usunięcie przemęczenia powstałego na skutek stresu.

MASAŻ GŁOWY –tonizuje mięśnie głowy, uwalnia od stresu i napięcia

Zapisz się już dziś na masaż zadzwoń 22 671 44 44

Czy informacje były dla Ciebie przydatne?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

0 / 5. 0

Jeszcze nikt nie oceniał bądź pierwszą osobą.

 

zadzwoń UMÓW Termin