fbpx

20 lat od przyjęcia pierwszych pacjentów z ADHD w EEG INSTYTUT

Badania EEG i Treningi EEGBiofeedback

20 lat od przyjęcia pierwszych pacjentów z ADHD w EEG INSTYTUT

cd…

W tym roku (2019) mija już 20 lat od przyjęcia pierwszych pacjentów z ADHD na terapię EEG Biofeedback (EEGBFB) do EEG Instytutu.

Dr n med Michaela Pakszys 

Nadmiar theta fal w ADHD prowadzi do mniej świadomego myślenia, chaosu w głowie, gubienia rzeczy i zapominania, do impulsywnego reagowania dziecka, do braku koncentracji uwagi, do śnienia na jawie, zagapiania się. Dlatego rodzice i lekarze często kierują dziecko na EEG z podejrzeniem o padaczkę typu napadów nieświadomości.
Fale beta mogą być w ADHD w nadmiarze lub w niedostatku. Ogólnie fale beta (SMR, beta 1 i szczególnie beta 2) przeważają w sytuacji osłabionej koncentracji, funkcji kognitywnych i nadpobudliwości. Brak beta 1 wiąże się z obniżeniem zdolności ogniskowania uwagi.
Ponadto u niektórych dzieci z ADHD wynika z mapy mózgu i obniżenie pasma gamma fal. Ich brak łączy się z zaburzeniami kognitywnych funkcji aż opóźnieniem umysłowym. Obniżenie pasma, ważnego dla integracji wielu spostrzeżeń i funkcji, powoduje problemy z przetwarzaniem informacji i zrozumieniem. W chwili obecnej próbuje się podwyższać i to pasmo w treningach…

cdn…

Czy informacje były dla Ciebie przydatne?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

0 / 5. 0

Jeszcze nikt nie oceniał bądź pierwszą osobą.

 

zadzwoń UMÓW Termin