Konsekwencje wpływu stresu na sen
Jedną z konsekwencji stresu jest bezsenność. Jakie są konsekwencje wpływu stresu na sen.
Kiedy nie odpoczywamy wystarczająco, zarówno ciało, jak i mózg zauważają ten brak odpoczynku, a reaktywacja procesów, które uruchamiamy każdego dnia, kosztuje znacznie więcej. Aby osoba mogła prawidłowo wykonywać funkcje, takie jak podejmowanie decyzji, logiczne rozumowanie, szukanie większej motywacji, utrzymywanie poziomów energii lub prawidłowe zarządzanie relacjami międzyludzkimi, musi spać co najmniej 7 godzin dziennie.
Stres pogarsza znacząco zdolność snu, powoduje epizody bezsenności, codzienny stres dotyka ludzi nierówno ale istnieje wspólny mianownik braku odpoczynku związany ze stresem.
W badaniu przeprowadzonym przez University of Cambridge ustalono, że ludzie, którzy spali poniżej 6 godzin, dawali z siebie znacznie mniej niż ci, którzy odpoczywali co najmniej 7. Ponadto analizowano również, że te osoby osiągnęły gorsze wyniki w pracy. Brak snu jako wróg produktywności jest czymś realnym.
Szacuje się, że aż połowa Polaków cierpi na zaburzenia snu czy bezsenność, a ponad połowa z powodu problemów związanych ze stresem i niepokojem. Brak snu generuje dodatkowy stres, który zamienia ten fakt w błędne koło.
Ponad 65% Polaków śpi mniej niż 7 godzin. Najczęstsze problemy jakie obserwujemy i o których dyskutujemy z naszymi klientami/pacjentami to problemy z zasypianiem, budzenie w trakcie nocy oraz trudności z porannym budzeniem się przez nieprzespaną noc. AVS potrafi pomóc zasypiać, nie budzić się w nocy a także wstać wypoczętym!
W EEG INSTYTUT staramy się odzyskać kontrolę nad twoim życiem, twoimi marzeniami i twoimi decyzjami. Mamy przygotowane specjalistyczne protokoły treningowe oraz urządzenia, dzięki którym można poprawić osiągnięcia. Będziesz bardziej wydajny zarówno w dzień, jak i w domu. Zapytaj nas!
Chcesz mieć swój AVS? Kup go teraz a otrzymasz rabat 5% na zakup! Wejdź
„KOD ZNIŻKI – EEGPSIO”
zobacz AVS PSIO w działaniu: